Vzpomínáme v letech 1980 – 2013

Argo z Boječnice (bulteriér) 
*25. 1. 1980 – 7. 1986
    

Tvrdý ostrý pes milující lidi. Chovný pes s PP, výborný, vítěz třídy mladých, 1 krytí – 5 štěňat. Úhyn červenec 1986 na infarkt. Pejsek Jany tatínka.  Jagoši a bulteriéři vychovávali Janu už od mala.


Dina (knírač P+S)
* 6. 7. 1987 – 8. 1993
    

Dinuška byla první vlastní pes Jany. Fena malého knírače P+S bez PP, utracena v srpnu 1993 pro rakovinu krku. Velmi temperamentní a hodná fena, výborná aportérka.


Jelka Diabolo „Džesinka“ (Zlatý retrívr – tet. č. 831)
*17. 1. 1988 – 22. 2. 1996
   

Fena GR, barvou zlatá, koupena od p. Lejska. Výstava dobrá pro slabou kostru s volnou kůží na krku. Složeny zkoušky PZ III c. ,LZ III c. /ostrost 1/ ,BZ I. c. ,VP II. c. , ZO 4. Klidnější velice milá fena, výborná aportérka a davička, snášející se s ostatními psy a domácími zvířaty. V mládí léčena hormonálně. 3x kryta ani jednou nezabřezla. 18. 2. 96 dostala silný zápal plic, byl poškozen mozek do takové míry, že musela být 22. 2. 96 utracena veterinářem.


Betty z Blovické Samoty (Černý Ruský teriér)
    

Fena zakoupena v Blovicích, průměrná slabší fena s dobrou srstí. Přiměřeně agresivní, nevhodná pro služební výcvik. Výstava dobrá.


Andy Jitřní Hvězda (Černý ruský teriér)

Černá Ruský teriér, pes s PP zakoupen v roce v Rokycanech, kde byl v paneláku. Vysoký pes s pěknou hlavou, ale horší srstí, částečně flegmatický, dobrá obrana. Dobře použitelný hlavně v noční době, neustoupil ani před skupinou agresivních osob. Hlídal objekt. Výstava velmi dobrá. „Andy a Betty byli ruští teriéři, kteří byli cvičeni v éře, když Standa byl ještě celník 🙂 „


Andy (Německý ovčák)
* 22.10.1990 – 2000
             

Evidenční číslo 62/90. NO ,černý se znaky bez PP. Pes Celní správy, zařazen jako hlídkový, přidělen mi byl v září 1991.Pochází ze Strážnice, kde s nim byla provedena základní výchova a výcvik. Po přidělení to byl syrový pes, který vše cvičil napůl. Měl velkou reakci na zvěř, po záchytu stopy dokázal zvěř honit i několik hodin. Odnaučování trvalo skoro 2 roky. Tři roky byl pes umístěn v kotci na stanici, potom v místě bydliště. Cvičil se dobře, potřeboval pevnější ruku. Cvičil velice rád hlavně poslušnost a překážky. Byl výborný aportér a rád kousal na rukáv. Obrana a poslušnost na velmi dobré úrovni, stopy byli průměrné , hlavně starší, měl problémy s úhly. V hlídkách dokázal vycítit atmosféru a podle toho reagoval. nebyl zbytečně agresivní. Neměl moc rád vodu. doma provokoval ostatní psy, na domácí zvířata nebyl zbytečně agresivní kromě koček , které okamžitě dávil. Při výcviku podával celoročně vyrovnané výkony , měl tendenci při zkouškách a závodech zklamat. Složeny zkoušky : ZV1 – uspokojivě, H-1 – dobře , CSO-1 – velmi dobře. V únoru 1996 mu při rvačce fena ukousla 1/3 levého ucha. V červnu 96 neudělal CSO-2 . V říjnu 1995 proběhlo 1. přezkoušení podle nového rezortního zkušebního řádu CS. Andy absolvoval Celní zkoušku – obranářskou č.1. Tuto splnil velmi dobře. V červnu 96 zkouška CSO 2,kterou pro nedostatek bodů neudělal /posuzovalo se velmi přísně/ . Po přestěhování do nových kotců v lednu 97 má tendenci utíkat pokaždé, když ho nechám doma. Po roce se v novém prostředí uklidňuje. Problém nastává při odložení psa v kotcích CST. Zde celý den štěká a snaží se utéct. Nastává změna k lepšímu v oblasti pracovní. začíná fungovat VZSK Horní Lipka, kde v létě r. 98 pes úspěšně složil CSO 2 – výborně s počtem bodů se kvalifikoval na Celostátní přebor psů CS. Na podzim roku 1998 úspěšně skládáme ještě CS 1 – za VD. 13.-15.10.1998 probíhá ve VZSK Celostátní přebor hlídkových psů CS, kde v kategorii CSO 2 startuje 7 závodníků z ČR. Za studeného a deštivého počasí obsazujeme 4.místo. Anďák byl úžasný ovčák i do rodiny a vychoval obě holky. Po vyřazení ze služby užíval důchodu doma , umřel roku 2000.


Elis z Příchovských Polí (Pudlpointer)
* 11. 6. 1995

Fena vybraná ze 4 štěňat. Střední fena, měkčí povahy, temperamentní, s chutí do práce, hlavně pro aport. Z nedostatku času nebyly v prvním roce složeny žádné zkoušky z výkonu. Fena byla temperamentní ale bázlivá. Poměrně dobře ovladatelná. Nesnášela jízdu autem a pro tuto povahu byla 28. 2. 1997 prodána.


Naďa z Vlčí Stepi
*10. 11. 1991 – 3. 11. 2003
             

Zakoupená z CHS Ing. Kubeše, Jany první pes s PP. Velice učenlivá a pěkná. Na MVP v ČB 1.5.93 od rakouské rozhodčí V2 r. CAC. Ideální pes do rodiny, milující dětí. Pro myslivost lehce cvičitelná a pracovitá, výborná vodařka. Vůči domácím zvířatům přátelská mimo bažantů a králíků. Složeny : ZV,SZVP,LZ,BZ,PZ vše I. cena s minimální ztrátou bodů. 22.06.93 uchovněna. DKK A , Kryta psem Fantastic Golden von Axenfels. 22.08.93 se narodil první vrh – 10 štěňat . Po porodu fena dostávala zánět dělohy. Poté byla 2x kryta, ale ani jednou nezabřezla . Na honu 95 byla při lesní naháňce postřelena broky na pravé stehno . 6 broků měla pod kůží a v mase. Byla týden léčena antibiotiky, chuť k práci jí to ale nevzalo ! Čím starší Nela byla tím byla zkušenější , což se projevovalo zejména na honech. Její záliba na bažantnici byla nesení živých zaběhlých kuřat v tlamě. V 3.listopadu 2003 umírá na selhání ledvin.


Alma Ja-Sta (Zlatý retrívr)
*22. 8. 1993
    

Fena GR, z naší CHS po o. Fantastic Golden von Axenfels, m. Naďa z Vlčí Stepi. Průměrná fena v exteriéru i práci pro myslivost. Na výstavě VD, DKK A. V povaze měkká, dobře ovladatelná. Zatím složeny ZV v II. ceně . Ideální fena do rodiny, milá přítulná a netečná k domácím zvířatům.


Angie Aucapson (Bedlington teriér)
*22. 5. 1995 – 2005
   

K Aničce jsem se dostali náhodou, přišla k nám jako chundelatá, zarostlá, 4 letá fenka. U nás měla jednou štěňata /Aylin z Vochovny/ a je to naše zakladatelka chovu bedlington terierů.


Alfa Samaida-Orsy (Bígl)
*11. 1. 1996

Fena byla zakoupena od pí. Dolistové. Zpočátku byla neposlušná. Zbarvení je tan/white a říkáme jí Ája. V prvním roce s ní bylo velice práce, měla špatný kontakt s lidmi. Byla tvrdohlavá a při vypuštění často utíkala. Je výborná na barvě, slabší je to s ostrostí na divočáka. Je méně hlasitá. V roce 1998 složeny v Domažlicích BZ-I. c. a BZH III. c. na MV v Českých Budějovicích dostává na podzim ocenění V2 r. CAC. Proveden RTG s výsledkem 0/3 . Fena splnila chovné podmínky.


Collwin Fedar „Koltin“ (Beauceron)
* 22. 10. 1996
        

Zakoupen 4.1.97 v Praze od poradkyně chovu. Počítá se sním pro služební výcvik. V pěti měsících se psík jeví povahově velice dobře. Je nebojácný, zvědavý ,temperamentní se zájmem o aport, je velice žravý. Velice dobře štěká na povel zvládá první překážky, zajímá se o pešek. Ve čtyřech měsících váží 25kg., měří kolem 60cm. Rozhodli jsme se psa nekupírovat. Po dvou letech dochází k určitému zklamání co se týče oblasti služebního výcviku. Poslušnost pes zvládá v mezích normy, chybí radost z práce. Stopy jsou střídavé, pes často nervózní . Největší problémy jsou při obranách. Pes hezky vyštěkává , velice rychle u něho dochází k rozvinutí zloby a následnému přechodu do klidu. Nebojí se biče ani pistole, ale při zákusech během několika vteřin pouští rukáv a snaží se figuranta chytit jinde. Má ideální povahu do rodiny k malým dětem. Je velice citlivý a ohleduplný, plně ovladatelný.


Sophie Tergy (Bígl)
*12. 3. 1997 – 2006
         

Klasická trikolorní fena zakoupena od poradkyně chovu Ing. Krejzkové. Fena byla dobře socializovaná, je měkčí povahy. Při výcviku nesnese tvrdší zacházení, je velice citlivá. Na stopě je hlasitá. Doma zbytečně neštěká , chybí ostrost. v roce 1998 složeny v Klatovech ZV I. cena . BZH I c. Na NV v Klatovech oceněna VD , na MVP v ČB V4. DKK 0/0 , fena splnila podmínky chovnosti. Sofinka umřela ve svých 8 letech na rakovinu.


Erik Stříbrné doly CS (Německý ovčák)
*31. 7. 1998

Zakoupen v polovině ledna 1999 v Českých Budějovicích. Bylo mu necelých 6 měsíců. Pes je perfektně socializovaný, nebojácný a zdravě sebevědomý a zvídavý. Při dovozu dostal třetí den střevní katar a musel být léčen antibiotiky. Po vyléčení začínám upevňovat kontakt a pomalu cvičit. Pes má perfektní zlobu , která přechází až v agresivitu , ale velice rychle přechází do klidu. Má veliký zájem o peška a míček. Aporty jsou slabší , stejně jako poslušnost. Je velice žravý což se projevuje na začátcích pachových prací o které už má zájem. V kotci je uštěkaný na ostatní psy. Dom. zvířata mu nevadí. Je dobře ovladatelný . Zbarvení je vlkošedé. Erik byl v polovině roku 2000 převeden jako hlídkový pes Celní správy.


Cindy Ja-Sta (Bígl)
*8. 11. 1998
       

Fenka z vlastního chovu narozena v ranních hodinách císařským řezem. Bylo jich celkem 7. Fena byla od malička živá, temperamentní a velice žravá u misky . Zbarvením je herapied a říkáme jí Sindy. Matka : Aida od Světoviny a Otec: Dasty Tergy


Zoro Tergy (Bígl)
*11. 2. 1998 – 11. 2. 2006
         

Zoro byl zakoupen od pí. Ing. Krejzkové, pes byl krásný a tvrdý. Lovec ,dokázal otočit divočáky i jeleny zpět do leče, ale poslušný a chovný pes . Výstavy : VD2,V,V2 a zkoušky : BZH , ZV , LZ , BZ.


Dasha Ja-Sta (Bígl)
*7. 5. 1999 – 2007
       

Daša z vlastního chovu , matka : Sopthie Tergy a otec : Hijacker v. Igelweg. Výstavy : 2x V , V2 r. CAC – zkoušky ZV II. c.


Famíra Zlukovské Háje „Sára“ (Labrador)
*21. 6. 1999 – 27. 11. 2013

Sára k nám přišla už jako starší labrador, nikdy nebyla chovná a nikdy neměla štěňátka. Složila PZ a v pozdním věku dělala radost našemu dědovi, s kterým chodila na lovy do bažantnic, na procházky po revíru 🙂 Byli perfektně sehraní.


Janet z Javořických lesů (Labrador)
*21. 1. 2000 – 2007
   

Janet byla zakladatelka chovu labradorů v naší CHS. Hnědá, praštěná labradorka, která své geny přenáší z generace na generaci. Měla 3 vrhy štěňátek. HD: C, výstava VD.

Přejít nahoru