Naše aktivity

LOVECKÁ KYNOLOGIE
Já i manžel jsme rozhodčími ČMMJ pro lovecký výkon, pro plemena ohařů i ostatních plemen v aprobaci od ZV po zkoušky všestranné. Lovecké zkoušky nejsou jen nedílnou částí uchovnění loveckých plemen, ale také příprava a získání lovecké upotřebitelnosti do praxe.

POŘÁDÁNÍ ZKOUŠEK
Od roku 2005 do roku 2013 jsme aktivně pořádali zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Byli to zkoušky nejen OMSácké, ale později především klubové pod klubem RK CZ. Pořádali jsme jak zkoušky z vodní práce, podzimní a lesní zkoušky, tak i ZPR a národní field trial retrívrů. Velmi si této zkušenosti vážíme. Každý z nás si odnesl něco dobrého i zlého. Jsme rádi, že naši štaci jsme předali dál, dalším nadšencům. Pořádat zkoušky nejde do nekonečna a tak na tuto skvělou éru plnou adrenalinu, stresu ale i potěšení rádi vzpomínáme.

 

LOVECKÁ PRAXE
V terénu nás baví ze všeho nejvíce. Zde se teprve ukáže jaký pes opravdu je. Se psy jsme vždy velmi rádi pracovali. V začátcích i na cvičáku pro služební plemena, po přestěhování na bažantnici jsme se více pustili do loveckého výcviku. Udržovali jsme vlastní bažantnici ve Lnářích, chodili na kachní hony do místního MS a jezdili do bažantnice na Vysoký Chlumec. Po zrušení bažantnice jsme se přesídlili na více jak 10 let na bažantnici na Orlíku. Po přestěhování do Hradiště jsme naše psy začali využívat v praxi v námi provozované bažantnici Velký Bor. Bažantnice byla a je velkou vášní mého manžela.

 

VÝSTAVY
Výstavy jsou zas vážní nás žen. Manžel s námi na výstavy naposledy jezdil když byli naše děti malé. Což už nějaký rok bude. Rádi jezdíme po výstavách klubových, ale i národních a mezinárodních a rádi se podíváme i do zahraničí. Naše psi se mohou pyšnit krásnými posudky a tituly, ale samozřejmě i nějakým tím VDčkem.

GAUČINK a rodinný život
Na této aktivitě se poslední roky zakládáme nejvíc. Nemáme na dvoře zrovna málo psu, a každý pes, který s námi žije musí snášet smečkový život. Život ve velké rodině. Ač se každému psovi se dostatek věnujeme individuálně, základ je aby každý z našich psů byl spolehlivý, neagresivní, společenský a přátelský k celé rodině, cizím lidem i zvířatům. A dobře hřáli na gauči 😀

 

Nabízíme:

  1. Výcvik a výchovu retrievrů (příprava na zkoušky s majitelem nebo individuální příprava na zkoušky bez majitele)
  2. Lovecký výcvik (individuálně i skupinově)
  3. Poslušnost
  4. Předvedení psa na výstavě
  5. Pomoc při uchovnění

 

Přejít nahoru