Světová výstava psů Záhřeb

Každý rok zkoušíme vymýšlet něco speciálního. Letos padla mince na Světovou výstavu psů v Záhřebu, která se konala v polovině dubna. Záhřeb je za rohem a tak jsme vyrazili na cestu ve složení 4 kamarádek a 6 psů v jedné Caddy Maxi. Ubytování jsme měli skvostné, velká zahrada a obrovský dům se líbil nejen pejskům. Společně jsme s dalšími přáteli prožili krásné 3 večery. Organizačně nás Záhřeb mile překvapil a my domů odjížděli se super zážitky a úspěchy. Nejvíce musím pochválit Roye, který vytáhl tlapky „ze dvora“ do velkého světa úplně poprvé. Kdo se může pyšnit, že na své první výstavě v životě se předváděl jako profík a hned získal Světového vítěze juniorů ?

Byli jsme trochu skeptičtí k tomu, zda se dají zvládnout dvě výstavy v jeden den. A bylo nám ukázáno, že lze. Ráno v osm hodin začínala tzv. WOLRD DOG SHOW 2024. Přihlášeno bylo celkem 17 psů, které posuzoval pan rozhodčí ze Španělska Doval Sanchez Jose Miguel.

ROY – Ulysse Du Sentier De La Graviere v třídě mladých získal: Výborná 1, JUNIOR WORLD WINNER
DIOREK – Dior Higher Energy Ja-Sta Czech v mezitřídě získal: V1 CAC
BIJU – Creed Love in Black Ja-Sta Czech v třídě pracovní získala: V1 CAC

Roy se tímto zařadil mezi naší barbetí smečku vítězů a jako čtvrtý pes v našel majetku si odnesl Světového vítěze. 

Poppenspaller Metaxa BOB, Světový vítěz 2017
J- Jantar z Gorki Podduchownej BOS, Evropský vítěz 2019 a BOB, Světový vítěz 2021
Armani Code Cashmire Ja-Sta Czech Světový vítěz 2021
Ulysse Du Sentier De La Graviere – Světový vítěz mladých 2024

Po obědě výstava pokračovala a na národní výstavu se přihlásilo celkem 8 barbetů, které posuzoval Naveda Carrero Juan ze Španělska.

Roy – Výborná 1,BEST Junior, Junior Winner, Junior Best Of Breed
Biju – Výborná 1 CAC

Druhý den se na druhé straně Záhřebu konala Klubový výstava ohařů, španělů a vodních psů. Celkem byli přihlášeni 4 psi, a všichni z ČR. 🙂 Posuzovala nás paní rozhodčí z Finska – Tarja HOVILA. Roy vyhrál svou třídu s krásným posudkem a zkusil si i závěrečné soutěže a Biju si jako profesionálka odnesla také svůj kousek slávy.

ROY – Výborná 1, Best junior, Junior BOB
BIJU – Výborná 1, CAC, BOS

Co říct na závěr. Prodloužený víkend v Chorvatsku se moc povedl se vším všudy. Roy splnil podmínky pro udělení Junior šampionátu Chorvatska a Biju splnila podmínky pro udělení Chorvatského show šampiona a Chorvatského beauty šampiona. Tak zas někde příště naviděnou. 

Přejít nahoru